oděv / fashion

Home / Portfolio / oděv / fashion

přehled a informace k výtvarným projektům a oděvním kolekcím

_________________________________________________________________________________________________________

 

ashaadox pro vás 2016/2017

skládanka z barev a délek pro každou z nás...

CELÁ KOLEKCE JE SESTAVENA Z JEDNOTLIVÝCH KOUSKŮ, KTERÉ LZE TÉMĚŘ BEZ OMEZENÍ NAVZÁJEM KOMBINOVAT

základní kombinace naleznete ve fotogalerii, ale vaší fantazii a barevné náladě se meze nekladou

vybírejte, kombinujte, poskládejte si své letní šatečky, šaty společenské i svatební v boho stylu

propojeno s projektem ´ashaadox pro vás´

ukázat fotogalerii ashaadox pro vás 2016/2017

mina3

 

_________________________________________________________________________________________________________________

ADOPCE NA MÍRU ANEB RECYKLACE!

recyklační oděvně textilní férie o mnoha dějstvích

2014-2015

ukázat fotogalerii adopce na míru aneb RECYKLACE!

top_web

_________________________________________________________________________________________________________________

když jsem v červnu roku 2014 odstartovala nový projekt pod názvem ´adopce na míru aneb RECYKLACE!‘, věděla jsem, že mě opět čeká dobrodružství, ale netušila jsem, že tak velké!         

po té, co jsem si v jízdě králů dovolila ´luxus´nových materiálů a ještě potištěných vlastním desénem a navíc nejen na bavlněném úpletu pro mne v čechách upleteném, ale rovnou i na hedvábném saténu z číny dovezeném, rozhodla jsem se, že je čas to plýtvání vyrovnat.

co je ideou projektu adopce na míru aneb RECYKLACE!

znovu oživit oděv, který jste měli uschován jako rodinný poklad, vytáhnout na světlo světa i takový oděv nebo oděvní součásti, které čekaly na svůj definitivní konec v krabicích, skříních, na půdách.

během pár měsíců se na mne nahrnuly skutečné poklady a před očima a hlavně pod rukama se mi od té doby a vlastně dodnes stále odehrávají krásné i smutné příběhy tvůrců i nositelů, se kterými jsem měla tu čest se skrze mnohé artefakty seznámit.

oděv se restauroval, oprašoval, přešíval přímo na míru novým nositelkám, došíval, zapojoval do mých návrhů.

a co vás tedy čeká a s čím se chci pochlubit?

ráda bych vás seznámila skrze oděv s jednou prvorepublikovou (nejen) výtvarnicí, paní olgou modřickou, jejíž doménou byl především oděv tkaný. tkalcovský stav, který byl součástí výstavy v chlumecké loretě od června do srpna 2015, používala paní olga při své tvorbě. součástí výstavy bylo i malé nahlédnutí do historie krajky, které mohlo vzniknout také díky daru paní evy doležalové, dceři olgy modřické. a mnohé další dochované artefakty během výstavy jste mohli spatřit. nahlédli jsme rovněž do pražského salónu české coco, hany podolské.součástí výstavy totiž byly šaty z modelového domu hana podolská.a nebyla bych to já, kdybych na vás nevytáhla zase nějaký ten hadérek od zuzy tajek piešové (pamatujete? to je ta, která mohla vloni za jízdu králů). oděv, který se stal součástí projektu adopce na míru aneb RECYKLACE! byl představen na komponované přehlídce v loretě v chlumci nad cidlinou 12.6. 2015, výstava tamtéž, skončila 10.8.2015.  ve fotogalerii na fotografiích jany pechlátové je soňa tlučhořová, tereza němcová a anna němcová, na fotografiích michala horkého dále pak terezka bláhová, andrejka novotná, kateřina vaníčková, bára steklá, kristýna rysová a veronika výprachtická  )součástí přehlídky 12.6. byly též květinové doplňky paní vanesy wallet hardy, kterou jsem oslovila ke spolupráci na presentaci tohoto projektu.

poprvé byla představena i část kolekce autorských šperků a oděvů-objektů z projektu oděvní objekt a šperk ashaadox 2015, který bude mít svou premiéru v rámci  výstavy v klicperově domě v chlumci nad cidlinou. za pozvání srdečně děkuji paní marcele přerovské, ředitelce.

fotogalerie adopce na míru aneb RECYKLACE!

_________________________________________________________________________________________________________________

kolekce jízda králů 2012-2014 

oděvní a textilní kolekce

2012-2015

ukázat fotogalerie jízda králů

LATKA_1

 oděv je určen aktivní dívce, ženě, která ctí kvalitní přírodní materiály, zejména hedvábí, bavlnu a vlnu, ženě, která má ráda barevnou pestrost v kombinaci třeba s černou klasikou… kolekce nabízí oděvy v základní navržené podobě, nicméně svou podstatou vybízí hravou a kreativní ženu k tomu, aby vzájemnou kombinací nebo vrstvením jednotlivých jejich částí vytvářela další nesčetné varianty. na věku nezáleží, hravost a uvolněnost je společným znakem pro obě, ženu i tuto kolekci.kolekce nabízí bavlněný úplet s podílem elastanu v kombinaci s vlnou a dalšími materiály. bavlna je potištěna autorských desénem, který může volně promluvit v oděvu jednoduššího střihového řešení. představí se topy, sukně, kamašky i šaty.následuje hedvábný satén opět s autorským potiskem technikou digitálního tisku, který je doplněn především vlnou a dalšími pružnými materiály. druhá část kolekce zahrnuje topy, sukně, šaty, svetry, kabátek i zimní kabát. v samém závěru se lehce dotkne oděvu formálního …více  na shop.ashaadox.czprojekt jízda králů, jehož součástí je kolekce, byl představen v chlumecké loretě  květnu roce 2014, v roce 2015 byla jízda králů v kolážích a fotografiích jany pechlátové vystavena i na zámku sloupno u nového bydžova 

jízda králů na longboardech vznikla posléze jako dovětek pro mladé nejen věkem, oděv je určen pro volný čas, do školy i jiná přátelská setkání...více na shop.ashaadox.cz

afterparty jízdy králů volně navazující na jízdu králů je uzavřením celého projektu...více na shop.ashaadox.cz

volná a zakázková tvorba je další součástí tvorby oděvu by ashaadox ...více na shop.ashaadox.cz

foto: Jana Pechlátová

grafika: ashaadox

fotogalerie jízda králů

_________________________________________________________________________________________________________________

oděv & objekt - velká večerní 

volně navazující na výtvarný projekt oděv & objekt by ashaadox

2012 - 2015

chlupaty

fotogalerie velká večerní a oděv & objekt by ashaadox

 

V případě zájmu mne neváhejte kontaktovat: 

 

    This entry was posted in . Bookmark the permalink.